Supersuchár

IMG_6906cc
IMG_6838c
Ani neviem kde začať s opisom týchto úžasných suchárov. Sú bezlepkové, vegánske a pochutiť si môžu aj ľudia s alergiou na orechy. Jedinečná náhrada bežných múčnych verzií je dokonale chrumkavá, s vysokým obsahom vlákniny a rastlinného proteínu. Vďaka tomu vás uspokojí na celé hodiny!
Ideálne k hustým zeleninovým polievkam v nadchádzajúcich chladných mesiacoch, alebo ako základ zdravých raňajok napríklad s avokádovou pomazánkou.
Ich príprava je úplne jednoduchá.
.
IMG_6827c
150 g slnečnicových semienok
50 g ľanových semienok
50 g sezamových semienok
60 g tekvicových jadierok
2 PL chia semienok
4 PL psyllia (psyllium husk)
1 čl soli
150 ml vody
IMG_6906c
Vo veľkej mise dobre premiešame všetky suché ingrediencie. Pridáme vodu a miešame kým sa voda nevstrebe do psyllia a zmes začne tuhnúť.
Plech vystelieme papierom na pečenie a valčekom pevne vtláčame zmes do všetkých strán. Snažíme sa o čo najtenšiu vrstvu. Je dôležité, aby v semienkovom ceste neboli diery ani bublinky. Odporúčam zmes prikryť papierom na pečenie aj zvrchu, aby sa nam nelepila na valček. Odstránime vrchnú časť papiera a necháme odstáť aspoň 20 minút.
Vložíme do vyhriatej rúry na 170 °C a pečieme 25 minút. Sucháre nakrájame na ľubovoľné tvary a otočíme na druhú stranu. Necháme zapiecť ešte ďalších 10-15 minút podľa toho, ako veľmi chrumkavé sucháre chcete mať.
                                                                                                                                                          .
IMG_6913c