Smoothie z červenej repy

IMG_6282c
Červená repa je absolútny poklad. Má toľko priaznivých účinkov, že si zaslúži príspevok sama o sebe aj keď ide o jednoduchý smoothie recept. V poslednom čase som cviklou úplne posadnutá, pridávam si ju do šalátov, pečiem ju ako prílohu a najnovšie ju mixujem aj do smoothie. Najprv som sa bála jej výraznej zemitej príchute na raňajky, no v kombinácii so sladkým pomarančom, čučoriedkami a citrónovou šťavou vznikla zmes chutí pôsobiacich ako balzam na dušu.
IMG_6298c
Konzumácia toľkých plnohodnotných živín v tekutej forme mi dáva okamžitý pocit dobrého zdravia, akoby som pila čarovný elixír. Možno ani nie som ďaleko od pravdy, medzi jej liečivé účinky patrí
– podporuje imunitný systém
– odkysľuje organizmus
– znižuje vysoký krvný tlak
– dáva pružnosť a lesk pleti, vlasom a nechtom
– podporuje kardiovaskulárny systém
– chráni telo a bunky pred voľnými radikálmi
– podporuje funkciu pečene a obličiek
– celkovo detoxikuje organizmus
IMG_6289c
Postup je jednoduchý – červenú repu a pomaranč ošúpeme a nakrájame na malé kúsky. Vložíme do mixéra spolu s čučoriedkami a šťavou z citróna, zalejeme vodou podľa potreby a všetko dohladka rozmixujeme. Ja mám rada hustejšie smoothie a preto vody pridávam väščinou veľmi málo. Radšej začnite s menším množstvom a pokiaľ bude zmes príliš hustá, vždy sa dá rozriediť.