Krémová kokosová kaša

IMG_4510 copy

Nie je nič lepšie ako teplé raňajky. Vždy, keď mám možnosť venovať ráno príprave jedla čo i len pár minút navyše, najradšej si pripravím akúkoľvek teplú pochúťku ktorá mi prehreje žalúdok a pripraví ma na celý deň. Príprava tejto lahodne krémovej kaše sama o sebe trvá menej ako ktorékoľvek smoothie. No poleva z teplých višní je práve tých extra pár minút, ktoré vašu raňajkovú misku povýšia na slávnostnú udalosť a dodajú rannému rituálu šmrnc lákavého dezertu.

Jednoduchá kombinácia quinoa vločiek so strúhaným kokosom a kokosovým mliekom môže byť navrch doplnená vaším obľúbeným ovocím, chia semienkami či orechmi pre rôznorodú škálu nutrientov.

IMG_4445 copy

Kokosová kaša

2 PL quinoa vločky

2 PL sušený kokos

1/2 šálky kokosové mlieko

1čl kokosový olej

 

Višňová poleva

1/2 šálky mrazených višní (prípadne jahody, maliny, čučoriedky)

1 čl kokosový olej

brezový cukor alebo sladidlo podľa vášho výberu

 

Začneme prípravou polevy. Jednoducho na panvici na miernom ohni povaríme višne na kokosovom oleji, pridáme brezový cukor a občas premiešame. Po pár minútach začnú konzistenciou pripomínať syrup, vtedy môžeme odstaviť a odložiť zmes bokom.

V malom hrnci alebo panvici ohrejeme všetky ingrediencie kaše, primiešame teplé višne a dozdobíme podľa chuti ďalším ovocím či semienkami.

IMG_4524 copy