Kokosový quinoa puding

IMG_3443c
IMG_3383c
Tento recept je najlepšia vec, ktorá sa v mojej kuchyni udiala odkedy som vôbec objavila kokosové mlieko. Milujem tento puding! Návšteva Paríža bola pre moje bezlepkové ja úplne bezproblémová, až kým neprišlo na vyberanie dezertu. Je len určité množstvo zmrzliny, ktorú dokážete tolerovať keď je vonku 10 stupňov ako v čase mojej návštevy. Vždy som si objednala malý ryžový puding, k čomu ma viac ako radosť z jeho príchute nútil spoločenský záväzok nesedieť pri stole ako jediná bez dezertu. Nie som veľký zástanca mliečnych produktov, no čas od času mi nevadia. Doma mi to nedalo, a chcela som sa pokúsiť o “fit” verziu s kokosovým mliekom a nahradila som bielu ryžu quinoou. Výsledok bol tisíc krát lepší ako originál!
Hustá krémová konzistencia, sýta quinoa a vanilková aróma s kokosovým mliekom….raj na zemi!
Vďaka sýtosti quinoi je recept ideálny na bohaté víkendove raňajky. V polocičnej porcii, dochutený medom a čerstvým ovocím tvorí aj luxusne vyzerajúci dezert pre návštevu a môžete ho mať už predpripravený v chladničke.
1/4 šálky nevarená quinoa
500 ml kokosové mlieko
1 čl kokosový olej
1 čl vanilkový extrakt
1 čl guma guar
štipka soli
stevia alebo med na dosladenie
IMG_3430c
V hrnci rozohrejeme kokosový olej, pridáme quinou, štipku soli a premiešame. Zalejeme kokosovým mliekom a na strednom plameni privedieme k varu.
Na slabšom plameni potom povaríme približne 15 minút, pridáme med alebo steviu, gumu guar a dobre premiešame. Prelejeme do kokosovým olejom vymastených misiek a necháme vychladnúť.
Poznámka – v chladničke nám kokosový olej stuhne, v prípade ak chcete puding vyklopiť je nutné misku po vybratí z chladničky na chvíľu ponoriť do horúcej vody, aby kokosový olej mierne povolil.
Dozdobíme podľa chuti medom, ovocím prípadne kakaom
IMG_3357c