Domáce müsli tyčinky

IMG_4032c

Jedna z najnáročnejších úloh pre zdravo žijúcich jedincov je rýchle občerstvenie. Moja nočná mora je ocitnúť sa uprostred dňa s prázdnym žalúdkom a 15 minútami voľného času na nákup aj zjedenie snacku, kým sa vrátim naspäť do pracovného kolotoča. Ak práve nemáte v blízkosti špecializovanú predajňu, v bežnom supermarkete nájdete iba tyčinky plné cukru a chémie.

IMG_4032c

Tieto domáce müsli tyčinky už toľko krát zachránili mňa aj mojich spolupracovníkov! Pečiem ich stále dokola. Skladujem ich v mrazničke a pokiaľ viem, že ma čaká dlhý deň mimo domova, vždy si jednu pribalím!
Sú to najjednoduchšie, najuniverzálnejšie a najprispôsobiteľnejšie tyčinky všetkých čias. Nedajú sa pokaziť. Vytvorte si vlastnú verziu ľubovoľným výberom semienok, orechov a sušeného ovocia. Sú neuveriteľne jednoduché na prípravu, zašpiníte jednu misu a aj po rozmrazení chutia ako čerstvé.
IMG_4035c
1 šálka (250ml) ovsených vločiek (môzu byť aj pohankové, quinoa vločky)
1 šálka struháneho kokosu
1/2 šálky ľubovoľných orechov
1/2 šálky ľubovoľných semienok
1/2 šálky sušeného ovocia
1 čl skorice
1/2 čl soli
1 čl vanilkového extraktu
180g biely jogurt
2 vajcia
1 väčší zrelý banán
Vo veľkej mise najprv zmiešame  všetky suché suroviny, potom primiešame vajcia, jogurt, vanilkový extrakt a vidličkou roztlačený banán. Menší plech cca 25x35cm vystelieme papierom na pečenie a rovnomerne vyplníme zmesou. Uvedené množstvá zaberajú približne tretinu klasického veľkého plechu na pečenie, ja väčšinou pripravím tri rôzne variácie a zaplním celý plech. Zmes sa nerozteká a drží tvar, je teda možné na veľkom plechu piecť samostatne aj len jednu várku. Kraje zmesi zarovnajte nožom a pečte na 180°C 40 minút do zlatista.