Cviklové fit tyčinky

IMG_1046 ceztrenera copy

Môže to znieť ako zvláštna kombinácia, no tento nový recept pre ceztrenera.sk u mojich najbližších skóroval na plnej čiare. Len sa po nich zaprášilo! Je to jeden z tých jednoduchých receptov, tyčinky vydržia aj týždeň a dajú sa výborne mraziť. Ráno stačí hodiť jednu tyčinku rovno z mrazničky do tašky a po chvíli si už môžete pochutnať na mäkučkej domácej desiate.

Okrem toho, že sú lahodné a sýte, majú neuveriteľne nádhernú farbu vďaka použitiu červenej repy, ktorá krásne kontrastuje zeleným pistáciám. Prirodzene zafarbené ružové fit tyčinky sú okrem chutného snacku aj potešením pre oko a lákavá desiata aj pre deti.

IMG_1047 copy

 

2 stredné cvikly
1 banán
1 šálka quinoa vločiek
1 šálka strúhaného kokosu
1/2 šálky goji
2 PL tekvicových jadierok
2 PL slnečnicových jadierok
1 PL chia
1/2 šálky očistených nakrájaných pistácií
180g hustý biely jogurt
2 PL medu
2 vajcia
1 PL kokosového oleja
šťava z 1/2 citróna
Najprv predpečieme cviklu. Cviklu očistíme, nakrájame na cca 0,5 cm plátky a potrieme kokosovým olejom. Pečieme na papierom vystlanom plechu na 180°C približne 20 minút.
Zatiaľ zmiešame vo veľkej mise všetky suché ingrediencie.
Cviklu po upečení rozmixujeme s banánom, jogurtom, citrónovou šťavou a kokosovým olejom. Pridáme do suchej zmesi a primiešame vajcia a med. Dozdobíme nakrájanými pistáciami a pečieme na papierom vystlanom menšom plechu približne 40 minút na 180°C. Zmes pokryje tretinu štandardného veľkého plechu.

IMG_1007 copy