Cuketovo – jablkové muffiny

IMG_0744 copy
IMG_0733 copy
Najčastejšie experimentujem práve s raňajkovými receptami. Zbožňujem sladké rána, no nerada začínam deň pocitom, že jem predčasný dezert :) Mnohé zo zdravých pochúťok vedia byť tažšie na spracovanie, hlavne v prípade použitia veľkého množstva datlí, orechov a olejov. Zeleninový základ týchto muffinov, doplnený o jablko, pohánkové vločky, vajcia a kokosové mlieko robia tento recept dostatočne zdravým a výživným štartom dňa. Vďaka červeným jablkám a medu sú dostatočne sladké, milovníci zdravej výživy s vybrúsenými chuťovými pohárikmi na akúkoľvek stopu sladkých príchutí môžu med vynechať.
V každom prípade je pri príprave tohto receptu najdôležitejšie z nastrúhanej cukety vytlačiť prebytočnú šťavu, aby vo výsledku neboli muffiny vlhké aj po upečení.
1 šálka quinoa múka
1 šálka pohankové vločky
1 a 1/2 čl kypriaci prášok
1/2 čl soda bicarbona
1 veľká cuketa
2 stredné červené jablká
3 vajcia
3 PL kokosový olej
1/2 šálky kokosové mlieko
3 PL med
2 PL chia
IMG_0707 copy
Nastrúhame celú cuketu do väčšej misy a necháme odstáť, kým v druhej mise zmiešame všetky suché ingrediencie.
Z cukety vytlačíme všetku šťavu, dostrúhame do zmesi jablká, pridáme vajcia, med, kokosový olej, mlieko a chia. Postupne primiešame suchú zmes s múkou a vločkami. Rovnomerne rozdelíme do papierových formičiek na muffiny a pečieme na 180°C 25-30 minút.