Batátová placka so špargľovým šalátom

IMG_5619 copy

IMG_4630

Vždy ocením možnosť rýchleho teplého jedla a momentálne som posadnutá sladkými zemiakmi. Mohla by som ich aj raňajkovať, aj dezerty z nich vypekať. Absolútne univerzálna prispôsobivá ingrediencia. Táto placka vám zaberie asi toľko času, čo omeleta a je to výborná voľba jedla, ktoré si zabalíte so sebou na deň mimo domova. Rovnako výborne chutí aj studená, doplnená napríklad údeným lososom a rukolou ide o jedno z najluxusnejších “on the go” možností, aké ma vôbec napadajú. V tomto recepte som ju doplnila mladou zelenou špargľou, sušenými paradajkami a jogurtovým dresingom a je to absolútne lahodná kombinácia chutí. Jemná mäkká placka v kontraste s chrumkavou špargľou a sviežim šalátom vám spolu s dresingom budú pripadať ako luxusný obed či večera a pritom ide o tak jednoduchý recept!

IMG_4633

Placka

1/2 stredného batátu

1 vajce

soľ, korenie

kokosový olej na panvicu

 

Špargľový šalát

hrsť mladej zelenej špargle

dve hrste ľubovoľných šalátových listov

dve sušené paradjky, nakrájané na drobno

soľ

olivový olej

 

Jogurtový dresing

1 PL biely jogurt

1 čl horčica

1/2 čl sušený drvený cesnak

1 čl citrónová šťava

1 čl majorán

voda podľa potreby

 

Batát nastrúhame, osolíme a primiešame jedno vajce. Zmes prenesieme na vyhriatu panvicu s kokosovým olejom, vidličkou vytvarujeme zo zmesi placku a opečieme z každej strany pár minút.

Mladú zelenú špargľu očistíme a vhodíme do osolenej vriacej vody na minútu, minútu a pol – zavisí od veľkosti vašej špargle. Po uplynutí času necháme špargľu naďalej v hrnci s varenou vodou, len ju odstavíme a necháme domäknúť kým dokončíme placku a zmiešame šalát.

V mise zmiešame šalátové listy, sušené paradajky, soľ a olivový olej. Prenesieme na placku, pridáme uvarenú špargľu a zalejeme dresingom

IMG_4631